مراقبت های بعد از درمان کیست مویی

مراقبت های بعد از درمان کیست مویی چیست؟

مراقبت های بعد از درمان کیست مویی : شرایط مختلفی در مدت زمان بهبودی کامل افراد همچون ویژگی بدنی، رعایت نکات و دستورالعمل های بعد از درمان و همچنین نوع و روش درمان موثر هستند. به همین دلیل هم هست که زمان بهبودی از فردی به فرد دیگر متفاوت می باشد.

به طور کلی می توان گفت مدت زمان بهبودی در صورتی که جراحی به روش بسته صورت گرفته و بر روی برش بخیه ایجاد شده باشد حدوداً 4 هفته به طول انجامیده و چنانچه محل برش باز گذاشته شود هفته ها و حتی ماه ها زمان لازم است تا بهبودی کامل برای فرد حاصل شود.

 

مراقبت های بعد از درمان کیست مویی

 

مراقبت بعد از کیست مویی به چه صورت است؟

  • چنانچه برش با بخیه بسته شود: هر روز با آب گرم یا با آب و شامپو بچه ناحیه تحت درمان را شستشو داده و آن را به وسیله پارچه یا حوله نرم و تمیز خشک نمایید.

به هیچ عنوان برای تمیز کردن زخم از الکل یا پراکسید هیدروژن بهره نگیرید زیرا ممکن است منجر به ایجاد اختلال در روند بهبودی زخم شود.

چنانچه زخم ترشح نموده یا با لباس تان اصطحکاک دارد حتما روی ناحیه تحت درمان را با گاز استریل یا باند بپوشانید، باند را به طور روزانه تعویض نموده و حتماً محل زخم را خشک و تمیز نگه دارید.

  • چنانچه برش جراحی تان باز است: در زمان های مناسب که پزشک برای تان تعیین می نماید پانسمانی که بر روی زخم قرار دارد را تعویض نمایید. ممکن است بار اول هنگام تعویض پانسمان کمی احساس درد داشته باشید به همین دلیل بهتر است حدود 1 و نیم ساعت پیش از تعویض پانسمان، مسکن مصرف کنید.

این امکان وجود دارد که پانسمان حین تعویض در زخم گیر کند از همین رو برای نرم شدن و راحت تر جدا شدن پانسمان حدود 10 دقیقه در لگن آب ولرم بنشینید.

دیگر مراقبت های بعد از درمان کیست مویی :

  1. چنانچه پزشک برای تان داروهایی همچون آنتی بیوتیک و مسکن تجویز کرده است حتماً آن ها را در زمان های تعیین شده مصرف نمایید. با این کار از بروز درد و عفونت بعد از عمل جلوگیری می کنید.
  2. به منظور جلوگیری از وارد شدن فشار به زخم تا زمانی که به طور کامل بهبود یابید هنگام نشستن از بالشت های مخصوص استفاده کنید.
  3. توصیه پزشکان متخصص شفا کلینیک به افراد این است که از توالت های فرنگی استفاده کنند.
  4. در صورتی که جراحی به روش بسته انجام شده باشد بهتر است به مدت چند روز از استحمام کردن خودداری کنید ولی اگر جراحی به روش باز صورت گرفته باشد باید هرروز همراه با پانسمان دوش بگیرید.​
ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات