زمان مطالعه: 4 دقیقه

امروزه ابتلا به بیماری های نشیمنگاهی و مقعدی همچون کیست مویی و بواسیر به سبب عواملی مانند نوع تغذیه، سبک زندگی و غیره در میان افراد بسیار شایع می باشد. بیماری هایی که از آن ها نام برده و به آن ها اشاره نمودیم کشنده نیستند ولی زندگی افراد را تحت تاثیر قرار داده و در صورت عدم درمان به موقع، موجب ایجاد مشکلات بسیار زیادی برای بیماران خواهند شد. روش های مختلفی برای درمان بیماری های نشیمنگاهی وجود دارد که درمان بیماری های نشیمنگاهی با لیزر به دلیل مزایای بسیار آن همچون عدم نیاز به بیهوشی و بستری و انجام در کمترین زمان ممکن محبوب ترین و رایج ترین روش برای درمان بیماری های نشیمنگاهی می باشد.

درمان بیماری های نشیمنگاهی با لیزر

درباره شفا کلینیک

یکی از بهترین کلینیک های درمان بیماری های نشیمنگاهی با لیزر در تهران ، شفا کلینیک می باشد. کادر درمانی این کلینیک متشکل از افراد متخصص و خوش برخورد می باشد که در تمامی ایام هفته حتی در روزهای تعطیل به ارائه مشاوره تلفنی رایگان به افراد پرداخته و با صبوری به تمام سوالات آن ها پاسخ می دهند، باید بگوییم که مشاوره های رایگان صرفاً مختص به زمان قبل از درمان نبوده و بعد از درمان فرد نیز این خدمات به او ارائه شده و بیمار به صورت رایگان ویزیت خواهد شد.

کلینیک های درمانی بسیاری در تهران و شهرستان ها به ارائه خدمات در رابطه با بیماری های مقعدی می پردازند که نتایج حاصل از مراجعه به آن ها با یگدیگر متفاوت می باشد، یکی از عوامل موثر در نتیجه به دست آمده از درمان بیماری های نشیمنگاهی تجهیزاتی است که در این کلینیک ها به کار گرفته می شود.

شفا کلینیک آنلاین مجهز به بهترین دستگاه های روز دنیا بوده، در آن از پرتوان ترین دستگاه لیزر و دستگاه استریل ابزار جراحی استفاده شده و از بروز ترین تکنیک ها جهت درمان افراد بهره گرفته می شود. لازم به ذکر است که این کلینیک بیش از 2000 عمل موفق و بدون بازگشت را در کارنامه خود دارد.

درمان بیماری های نشیمنگاهی با لیزر

انواع بیماری های نشیمنگاهی جهت درمان با لیزر

بیماری های مربوط به ناحیه نشیمنگاه بسیار زیاد می باشند که برخی از آن ها عبارتند از:

 • هموروئید یا بواسیر : به رگ هایی از ناحیه مقعد که دچار تورم شده و در بیشتر موارد با درد همراه هستند بواسیر گفته می شود. در صورتی که رگ های ورم کرده داخل کانال مقعد باشند به آن ها بواسير داخلی و اگر رگ های خارج مقعد ورم کنند به آن ها بواسیر خارجی گفته می شود، بیمار ممکن است به بواسير خارجی یا داخلی یا هر دو آن ها ابتلا داشته باشد.
 • فیشر یا شقاق : این بیماری به صورت یک پارگی یا ترک در دیواره داخلی مقعد بروز کرده و کشش دیواره موجب از هم گسیختگی آن خواهد شد.
 • فیستول: تونل و کانالی است که از درون مقعد به قسمتی از پوست اطراف مقعد ایجاد شده و از پوست بیرون می زند و در صورت عدم درمان به موقع، ممکن است موجب ایجاد عفونت گردد.
 • کیست مویی
 • پولیپ رکتوم
 • زگیل مقعدی
 • آبسه مقعدی: ابن بیماری معمولاً زمانی ایجاد می شود که دمل و چرک ناشی از عفونت در راست روده یا اطراف مقعد تجمع کند. این عارضه به طور معمول با دردی شدید که گاهی از تحمل فرد نیز خارج می شود همراه بوده و در صورت عدم مداوای درست و به موقع ممکن است تبدیل به یک بیماری خطرناک در نشیمنگاه شود. به بیان دیگر آبسه مقعدی را می توان به حفره ای پر از چرک و خون که بنا به علل مختلف در اطراف مقعد ایجاد می گردد تشبیه کرد. همچنین انسداد دهانه غدد اطراف مقعد در گذر زمان موجب به وجود آمدن آبسه مقعد می شود.

 

درمان بیماری های نشیمنگاهی با لیزر

 

انواع آبسه مقعدی

آبسه مقعدی را با توجه به مشخصات و علائم آن می توان به دو نوع عمیق و سطحی تقسیم نمود.

 • آبسه مقعدی سطحی به طور معمول با التهاب و قرمزی و همچنین در لبه مقعد با درد شدیدی همراه بوده و محل ایجاد آبسه از سایر نقاط گرم تر می باشد.
 • آبسه مقعدی عمیق در حقیقت هنگامی به وجود می آید که چرک و عفونت به عمق نواحی اطراف مقعد نفوذ کرده باشد.

تورم و درد بسیار زیاد از نشانه های آبسه مقعدی عمیق می باشد. در برخی موارد درد به حدی زیاد و خارج از تحمل است که فرد حتی از نشستن بر روی نشیمنگاه خود نیز هراس دارد. اگر فردی خوش شانس باشد دهانه رحم به طور طبیعی باز شده و چرک و خون آن تخلیه می گردد که همین امر موجب کاهش درد ناشی از این عارضه می شود.

علائم آبسه مقعدی

بهتر است که افراد نشانه های علائم آبسه مقعدی را بشناسند. شناخت این علائم زمانی اهمیت بیشتری پیدا می کند که بدانید بیماری های دیگری همچون شقاق و بواسیر شبیه به آبسه مقعدی وجود دارند که موجب می شوند افراد آن ها را با آبسه اشتباه بگیرند.

در ذیل به تعدادی از مهم ترین نشانه های آبسه مقعدی اشاره نموده ایم:

 • همانطور که گفتیم مهم ترین نشانه این بیماری وجود درد در اطراف ناحیه مقعد می باشد.
 • فرد مبتلا به آبسه مقعد به طور معمول هنگام روده راست احساس درد می نماید.
 • فرد مبتلا هنگام درد احساس درد و ناراحتی می کند.
 • بدن درد، تب، بی حالی عمومی و بی اشتهایی از دیگر نشانه های این بیماری می باشند.

پیشگیری از بروز بیماری آبسه مقعدی

روش های مختلفی وجود دارند که در پیشگیری از ابتلا به این بیماری موثر هستند. این روش ها عبارتنداز:

 • ورزش کردن
 • استفاده از رژیم غذایی حاوی فیبر
 • شستشوی مقعد با آب ولرم برای دفع باکتری ها
 • عدم نشستن در محیط های مرطوب
 • عدم نشستن یا ایستادن به مدت طولانی در یک محیط به خصوص مانند نشستن در دستشویی هنگام خروج مدفوع
 • استفاده از مایعات به میزان زیاد در طول روز و غیره.

هزینه درمان بیماری های نشیمنگاهی با لیزر

تعیین هزینه درمان بیماری های مقعدی با لیزر به نوع بیماری، دستمزد پزشک و عوامل دیگر بستگی داشته و بعد از معاینه دقیق بیمار مشخص خواهد شد.